Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziękujemy Misjonarzowi z Zambii za wygłoszone do nas kazanie…

2. Dzisiaj Świętujemy Rocznicę Konsekracji naszej Bazyliki. Konsekrował ją Biskup Mikołaj Oborski w 1686 r. Najpierw Bogu dziękujemy za tę naszą świątynię. Dziękujemy Patronom: Matce Bożej Niepokalanej, św. Florianowi i św. Janowi Pawłowi za opiekę nad Świątynią i wszystkimi, którzy tutaj się modlą. Radujemy się, że wzorem naszych ojców, w tej prastarej świątyni, możemy uwielbiać Boga, modlić się i odnawiać swoją wiarę przez przystępowanie do sakramentów świętych. Dzisiaj o godz. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół, serdecznie dziękujemy także za składane ofiary na tace, dzięki którym nasz Kościół jest zawsze oświetlony, zimą ogrzany, każdego tygodnia ołtarze udekorowane świeżymi kwiatami. A szczególnie, co wierni zauważają, jest czysty i zadbany. To zasługa S. Zakrystianki, Pana Kościelnego i Pań sprzątających. Bardzo Wam dziękujemy.. Bóg zapłać. Jeszcze raz pragniemy podziękować Parafianom i Gościom, Osobom kiedyś zawiązanych z parafią i naszym Sympatykom, którzy wspierali remont elewacji w poprzednich dwóch latach. Radujemy się, że nasz kościół także z zewnątrz prezentuje się okazale. To jest piękna wizytówka Parafii, Kleparza i naszego miasta Krakowa. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

3. We wtorek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 15.15 będziemy się modlić za Śp. Księdza Prałata Jana Czyrka i Śp. Ks. Prof. Jana Kracika oraz zmarłego Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego. Będziemy także polecać zmarłych parafian i zmarłych z naszych rodzin. Po Mszy świętej będzie Procesja żałobna z Wypominkami wewnątrz bazyliki.

4. W środę – 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jak w każdy dzień powszedni, Na wieczorną Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy rodzinny zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Na początku Mszy św. wspomnimy ich imiona i nazwiska, za nich będzie sprawowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy …

5. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

6. W tym tygodniu wypada I Piątek Miesiąca Listopada. Msze św. z nabożeństwem do Serca Pan Jezusa o godz. 8.00, wieczorem o 18.30 i dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i po południu od 17.00 do 19.00. W pierwsza sobotę, zapraszamy na Msze św. na godz. 8.00. rodziny oczekujące na narodzenie dziecka. Modlimy się także o dar potomstwa dla rodzin.

7. Chorych w domu odwiedzimy w sobotę 5 listopada. Adresy prosimy zgłaszać dzisiaj i w ciągu tygodnia.

8. Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 i o godz. 12.00. W wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych.

9. Jutro w poniedziałek zakończenie nabożeństw Różańcowych.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.