Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
W dni powszednie w kaplicy Adoracji, w miesiącu listopadzie przed wieczorną Mszą św., od godz. 18.15, modlimy się za zmarłych zgłoszonych na wypominki,

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
- W środę liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
- czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
- w piątek św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to dzień imienin Ks. prof. Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. patrona i sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie J.P.II w Krakowie.
- w sobotę św. Jozafata, biskupa i męczennika

3. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Na mszach św. przed południem o godz. 9.00 i po południu o godz. 18.30 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. Z tej racji, że w Polsce w tym tygodniu piątek to dzień świąteczny, dlatego ks. Kardynał udzielił dyspensy od postu piątkowego.

4. W najbliższą niedzielę we wszystkich diecezjach odbędzie się zamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Roku Miłosierdzia. Z tej okazji Uroczysta msza św. będzie w Katedrze Wawelskiej o godz. 10.00. W Parafiach także będziemy dziękować na każdej Mszy św. za łaski tego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia..

5. Roku Dom Pomocy Społecznej z ul. Helclów zaprasza Seniorów na wykład Pani Doktor Anny Mirczak. Tematem spotkania będą porady jak zdrowo i długo cieszyć się życiem. Spotkanie będzie w Domu Helclów w środę 9 listopada, początek o godz. 14.00.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę jest Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin do Częstochowy na Jasna Górę. Dokładne informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.