Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w katedrze i kościołach jubileuszowych oraz we wszystkich parafiach uczestniczymy w zamknięciu Roku Miłosierdzia. Dziękujemy za ten szczególny dar łaski Roku Jubileuszu Miłosierdzia, czynimy to na każdej Mszy św. a szczególnie o godz. 15.00 podczas Nabożeństwa Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. Każdego dnia po Mszy św. o godz. 8.00 w naszym kościele odmawiamy modlitwy Nowenny przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla, który w imieniu Narodu Polskiego pod przewodnictwem Episkopatu Polski, będzie odmówiony w najbliższą sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Mszy św. o godz. 12.00 wcześniej od godz. 10.00 będzie konferencja i adoracja.

W kościołach parafialnych ten Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla odmówimy za tydzień w niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
w czwartek - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
w piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
w sobotę - bł. Salomei, dziewicy

4. W czwartek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc samotnym i chorym parafianom.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.