Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś na Mszy św. o 8.00 zostanie zapalona świeca I Niedzieli Adwentu. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki będą do nabycia w zakrystii.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W najbliższą niedzielę w naszej bazylice rozpoczną się rekolekcje adwentowe przed odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać 8 grudnia, za tydzień we czwartek. W niedzielę na wszystkich Mszach św. będą głoszone nauki przez Ks. Jacka Koniecznego - Dyrektora Wydziału Rodzin w Kurii Metropolitalnej. Nauki będą też głoszone w przyszłym tygodniu o godz. 9.00 i 18.30. Parafian i wszystkich przybywających do naszej bazyliki zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, jako przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

4. Jutro 28 listopada w naszej Bazylice o godz. 20.00 będzie Koncert pt. „Muzyka na miarę świętości" organizowany przez Akademię Muzyczną w Krakowie i Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej. Wykonawcami będą sławni Muzycy z Watykanu i z Polski. Szczegóły na plakacie…. Jutro godz. 20.00, zapraszamy.

5. W liturgii wspominać będziemy:
- W środę liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzeja Scąber. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.W czwartek wieczorem będzie Msza św. w intencji Solenizanta ks. Andrzeja.
- W sobotę św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
- Niedzielę św. Barbary, patronki górników.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca grudnia. Msza św. do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00, o 17,30 z udziałem młodzieży klas gimnazjalnych kl. I i II i o godz. 18.30 z udziałem młodzieży klas III. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00.

7. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed Świętami będą odwiedzać chorych - 17 grudnia

8. W czwartek wypada I rocznica śmierci Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w czwartek o godz. 18.30. Po Mszy św. poświęcimy tablice ku Jego pamięci w kaplicy św. Anny. Msza św. telewizyjna w piątek też będzie odprawiana w rocznice śmierci ks. Prof. Baczyńskiego.

9. W naszym Kościele zostały ustawione nowe świeczniki z lampkami wotywnymi. Te Świeczniki są już sprawdzone w wielu kościołach i sanktuariach: w Częstochowie na Jasnej Górze, w Krakowie w Sanktuarium św. Jana Pawła II i w Kościele Mariackim i wielu innych świątyniach. Są bardzo estetyczne i co najważniejsze ekologiczne, nie dymią, co w kościołach zabytkowych jest bardzo ważne. Mankamentem może jest wyższa cena. Świeczka razem z serwisem kosztuje 2 zł. Wiemy, że wszystko, co piękne i dobre musi kosztować. Ale tutaj warto pomyśleć i podjąć decyzję wcześniej niż później remontować zakopcone ściany. Nasz kościół, jako zabytek klasy ZERO zasługuje na wyjątkową troskę. Przez najbliższe dni będziemy testować świeczniki, a jak się sprawdzą to je zostawimy.

10. W przyszłą niedziele nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

11. W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY, czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej: w niedzielę o godz. 6.30, a w dni powszednie rano i o godz. 8.00. Zachęcamy do licznego udziału.

12. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego przeżywania okresu Adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.