Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej Bazylice poprzez rekolekcyjne adwentowe przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nauki głosi Ks. Jacek Konieczny dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin przy Kurii Metropolitalnej. Ks. Dyrektorowi serdecznie Dziękujemy. Dzisiaj o godz. 14.00 będzie Godzina Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jak zawsze w I niedzielę miesiąca. Modlitwę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Od jutra do czwartku Roraty będą o godz. 9.00 z homilią Ks. Dyrektora. O godz. 8.00 będzie Msza św. Adwentowa. Nauki będą także na Mszach św. wieczorem o godz. 18.30 We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. We czwartek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat Florian Kosek, który w tym roku obchodzi złoty jubileusz Kapłaństwa. Jak zawsze w tym dniu modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 – to tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

5. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

6. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

7. Za dwa tygodnie, w sobotę 17 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jet tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

9. Przy wyjściu z Kościoła, jest plakat informujący o akcji dotyczącej Dawcy Szpiku Kostnego, który niejednokrotnie jest konieczny, by ratować życie innych ludzi…Zainteresowanych odsyłamy do tablicy ogłoszeń. Tam są informacje, kto może być Dawcą i Gdzie należy się zarejestrować.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.