Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

1. Dzisiaj po Mszy św. odnowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego 
Matce Bożej. 

2 . W liturgii w tym tygodniu
- w poniedziałek wspomnienie św. Moniki.
- we wtorek św. Augustyna biskupa i doktora kościoła.
- w środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca września. Tradycyjnie zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka na Mszę św. o godz. 8.00. 

4. W sobotę odwiedzimy chorych parafian w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5. Za dwa tygodnie 9 września będzie Archidiecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Chcemy zorganizować wyjazd autobusem. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Bardzo zachęcamy rodziny naszej parafii, aby wzięły udział tym pięknym święcie rodzin naszej archidiecezji. Będzie to wspólna modlitwa za nasze rodziny.

6. W sobotę 1 września jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.30. 

7. Wolne mieszkania dla studentów można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

8. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W ostatnim tygodniu wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Módlmy się o szczęśliwe powroty z wakacji.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.