Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Jak już wiemy z mediów, nasz ks. Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, przechodzi na emeryturę. Ojciec św. Franciszek, 8 grudnia na Jego miejsce mianował Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego Metropolitę w Łodzi. Do czasu objęcia naszej Archidiecezji przez Nowego Metropolitę, Ks. Kardynał Dziwisz pełni w naszej diecezji obowiązki Administratora Apostolskiego. Ingres Nowego Metropolity do Katedry Wawelskiej będzie 28 stycznia. W naszych modlitwach polecajmy Ks. Kardynała Dziwisza i Nowego Metropolitę, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

2. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

4. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 5 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

5. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

6. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 18 grudnia o godz. 12.15. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
- W środę, wspomnienie Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

8. W najbliższą sobotę 17 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

10. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

11. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.