Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Msze św. odprawiamy jak w każda niedzielę. Jest to Święto obowiązujące i od kuliku już lat, w naszej Ojczyźnie jest to dzień wolny od pracy… Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świąt Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

2. W naszym kościele, w bocznym ołtarzu po stronie północnej, gdzie zazwyczaj modlimy się do św. Jana Pawła II, na dzisiaj został odsłonięty piękny i cenny obraz przedstawiający „Pokłon Trzech Króli” pędzla sławnego artysty Władysława Rossowskiego z 1889 roku. Zachęcamy dzisiaj do modlitwy przy tym ołtarzu. Jutro już powrócimy do Obrazu św. Jana Pawła II, kiedyś wikariusza naszej parafii.

3. Dzisiaj jest I piątek miesiąca stycznia, po Mszy św. o godz. 8.00 i po Koronce do Bożego Miłosierdzia godz. 15.00, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. Jutro I sobota miesiąca. Tradycyjne zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i modlące się o dar potomstwa w rodzinie.

5. Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Rodzinnego JESTEŚMY, będzie w niedzielę 8 stycznia o godz. 18.00 w Piwnicy Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5. Zaproszenie i bliższe informacje są na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.