Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.15 zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają różaniec codziennie. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę jaką jest Żywy Różaniec.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- dla uczniów z Gimnazjów o godz. 8.00.
- dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceów, Techników i Szkół 
Zawodowych o godz. 10.00
- dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów 
o godz. 11.00, tę Mszę św. będzie odprawiał Ks. Bp Antoni Długosz z Częstochowy.

3. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji 
pierwszego czwartku miesiąca września.

4. W I piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa odprawimy rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjów o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00. 

5. W piątek Ks. Jacek zaprasza na godz. o godz. 17.00 na spotkanie wszystkich Ministrantów i Lektorów. Zapraszamy także chłopców, którzy chcieliby pełnić te zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice.

6. W sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się IX Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Kard. Kazimierz Nycz z Warszawy.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się XX Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Ks. Kardynał zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej Archidiecezji…. Z naszej parafii chcemy zorganizować wyjazd Busem na tę pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii. Wyjazd pielgrzymów w najbliższą niedzielę o godz. 7.00 z placu przed kościołem.

8. Decyzją ks. Kardynała z dniem 30 sierpnia Ks. dr. Andrzej Scąber, prócz pracy w Kurii Metropolitalnej w naszym kościele będzie także wikariuszem w miejsce ks. Ryszarda Pałki, który został proboszczem w Paczółtowicach. Ks. Andrzejowi nowemu wikariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze dla dobra naszej parafii. 

9. W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia mieszkań dla studentów. 

10. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej bazylikę życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otoczmy dzieci i młodzież, rozpoczynających Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.