Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza święta. Po Mszy świętej będzie Koncert Kolęd Młodzieżowego Chóru SALAWA od Księży Misjonarzy z ul. Kijowskiej. Serdecznie zapraszamy.

2. W liturgii wspominać będziemy:
- we czwartek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
- w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

3. W czwartek 19 stycznia o godz. 13.00 będzie w naszej Bazylice Msza św. z okazji 25-lecia Katolickiego Tygodnika ŹRÓDŁO. Wszystkich czytelników i sympatyków Wydawnictwa, Serdecznie zapraszamy.
Zaś o godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

4. Fundacja Artystyczna Cantito zaprasza na wieczór z kolędą za tydzień w niedzielę 22 stycznia o godz. 17.00 przy ul. Zyblikiewicza 1. Bliższe informacje na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

5. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy świętej życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże….

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.