Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi dr. Janowi Nowakowi, że jest dzisiaj z nami. Jako postulator procesu beatyfikacyjnego, w swoim słowie ukazuje nam bardzo kompetentnie, piękną postać kapłana, Ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu, który był związany z byłym proboszczem naszej parafii i modlił się w naszym Kościele. Dzisiaj (w niedzielę) do naszej Świątyni na Mszy godz. 15.15 uroczyście wprowadzimy Relikwie Bl. Ks. Władysława Bukowińskiego. Serdecznie zapraszamy. Wcześniej o godz. 15.00 tradycyjnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek św. Franciszka Salezego bpa i dra Kościoła
- w środę liturgiczne Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
- w czwartek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
- w piątek Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
- w sobotę św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W najbliższą sobotę jak już wiemy, odbędzie się Ingres do Katedry na Wawelu Nowego Metropolity ks. Arcybpa Marka Jędraszewskiego. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00. W tym dniu cała Archidiecezja, poprzez swoich przedstawicieli powita Nowego Biskupa Diecezjalnego, Nowego Metropolitę. Uroczystość Ingresu będzie też transmitowania w Telewizji Polskiej.

4. Dzisiaj (w niedzielę) w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność chrześcijan. W ramach tego tygodnia w kościołach Krakowa odbywać się będą nabożeństwa ekumeniczne. Jutro (w poniedziałek) w naszej Bazylice o godz. 18.00 podczas takiego nabożeństwa będziemy się modlić razem z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego. Serdecznie zapraszamy jutro na godz. 18.00. Dokładny program nabożeństw ekumenicznych jest wywieszony w gablotce przy wejściu do kościoła. Zakończenie Tygodnia modlitw będzie w przyszłą niedzielę 29 stycznia. W tym roku, Nowy Metropolita Ks. Arcybp Marek Jędraszewski zaprasza do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach w Łagiewnikach na godz. 15.00. Podczas nabożeństwa będzie specjalne błogosławieństwo dla małżeństw mieszanych tj. tych, w których jedna strona jest katolicka, a druga należy do innego wyznania chrześcijańskiego. W modlitwie ekumenicznej uczestniczyć będą także Księża, Pastorzy i Liderzy innych wspólnot chrześcijańskich.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.20 w kolegiacie św. Anny, będzie Charytatywny Koncert Kolęd wybitnych artystów Opery krakowskiej i Piwnicy pod Baranami na rzecz chorych dzieci, podopiecznych Profesora Skalskiego z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły o koncercie są na plakacie przy wejściu do Kościoła.

6. Za tydzień w niedzielę 29 stycznie będzie u nas Woluntariusz Światowych Dni Młodzieży p. Marcin Żukowski z Warszawy, który brał udział w spotkaniach z Ojcem Świętym w Paryżu, w Krakowie. Od 10 lat Marcin walczy z chorobą guza mózgu. Mimo choroby nadal aktywnie działa w Kościele. Przedstawi nam krótkie Świadectwo, a przy wyjściu z Kościoła będzie sprzedawał książki i filmy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dobrowolne ofiary i dochód ze sprzedaży, chce przeznaczyć na dalsze leczenie..

7. W tyle Kościoła są ulotki naszej Policji, która ostrzega, szczególnie osoby starsze, samotne przed oszustami, którzy okradają i wyłudza pieniądze. Bardzo prosimy zabrać te informacyjne ulotki, a policjantom dziękujemy, że dbają o nasze bezpieczeństwo.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień... Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.