Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek wspomnienie św. Jana Boski kapłana
- w piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

3. W czwartek 2 lutego, w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8,00, 9,00, 11,00 i 18,30. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą o godz. 16.30 w Kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej pod przewodnictwem Nowego Metropolity. Już tradycyjnie 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca lutego. Msze św. z nabożeństwem do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30 nie będzie dodatkowej Mszy św. dla młodzieży o 17.30 z racji Ferii zimowych Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Dzisiaj jest z nami Woluntariusz Świtowych Dni Młodzieży p. Marcin Żukowski z Warszawy, który brał udział w spotkaniach z Ojcem Świętym w Paryżu, w Krakowie. Od 10 lat Marcin walczy z chorobą guza mózgu. Mimo choroby nadal aktywnie działa w Kościele. Dzisiaj przedstawi krótkie Świadectwo, a przy wyjściu z Kościoła będzie sprzedawał książki i filmy związane ze Światowymi Dniami Młodzieży. Dobrowolne ofiary i dochód ze sprzedaży, chce przeznaczyć na dalsze leczenie..

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa w ciągu tygodnia, a dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku na feriach zimowych..... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.