Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle o 15.15 Msza św.

2. Dzisiaj w ramach Wizytacji Kanonicznej naszej parafii Ks. Biskup Jan Szkodoń po każdej Mszy św. kieruje do nas swoje słowo pozdrowienia i udziela Pasterskiego Błogosławieństwa. Wszystkim, którzy tego pragną będzie udzielał Indywidualnego błogosławieństwa. Po Mszy św. prosimy podchodzić do stopnia komunijnego.

3. Jutro i we wtorek ks. Biskup będzie dalej odwiedzał pozostałe grupy parafialne oraz Szkoły i Przedszkola. We wtorek wieczorem zakończenie wizytacji na Mszy św. o 18.30, w czasie, której będzie Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum, Młodzież przez trzy lata przygotowywała się przy naszej parafii do tego sakramentu. Już dzisiaj bardzo dziękujemy ks. Biskupowi za trud wizytacji w ramach, której odwiedza wszystkie Domy Zgromadzeń i Sióstr Zakonnych, Grupy duszpasterskie, chorych w domach rodzinnych, w Domu Opieki Społecznej Dom Helclów, Więźniów w Areszcie na Montelupich. Ta wizytacja, która rozpoczęła się już 31 stycznia, po przez posługę Biskupa, Następcy Apostołów, na pewno pomogła zrozumieć nasza wzajemną więź z Kościołem, a udzielane Błogosławieństwo jest umocnieniem naszej wiary i nadziei.

4. W poniedziałek wieczorem zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej parafii. Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych związanych z naszym Kościołem. Św. Floriana, bo ku jego Czci została wybudowana ta świątynia zaraz po przywiezieniu relikwii w 1184 r. Przez wstawiennictwo Bł. Wincentego Kadłubka, który konsekrował po wybudowaniu nasz pierwszy kościół w 1216 r. Także św. Jan Kanty, jako Kanonik naszej Kapituły był związany Kolegiatą. W tym kościele, jako wikariusz pracował św. Jan Paweł II i także bł. Ks. Władysław Bukowiński Apostoł Kazachstanu, beatyfikowany nie dawno. Też był związany z nasza świątynia, która nawiedzał, gdy przybywał do Polski. W tym roku, przy okazji wizytacji Ks. Biskupa, bardziej sobie uświadamiamy, że w naszej Bazylice chodzimy po śladach ŚWIETYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH. Jutro przy relikwiach naszych Patronów, będziemy się modlić za naszą Parafię. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o 18.30.

5. Za tydzień SS. Niepokalanki z Ukrainy będą zbierały Ofiary na pomoc rodzinom parafii, w której pracują.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy, Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień tygodnia… Szczęść Boże

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.