Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz.16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. Parafialne rekolekcje Wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 2 kwietnia. Nauki będzie głosił Ks. Jan Koclęga z Częstochowy.

3. Jak już słyszeliśmy w liście Metropolity w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie msza św. pod przewodnictwem Biskupa, będzie to okazja dla Krakowian do przeżywania Wielkiego Postu. W naszym Kościele też będzie taka stacja, ale dopiero w sobotę przed niedziela Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

4. W Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy; Instytucje, Caritas czy Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo duża… Pragniemy zaproponować taką dobrą formę pomocy biednym i bezdomnym. Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na Zupę kosztuje 1,50 zł, a na ciepłe Drugie danie 6,50 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni nie muszą chodzić głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna spotyka się z wielkim zrozumieniem. Jeśli są to celowe, zgłoszone zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. W innych przepadkach żebrzący często nas naciągają.

5. W zakrystii można się zapisać do Żywej Róży by włączyć się w modlitwę różańcową w Roku 100-tnej rocznicy Objawień w Fatimie. Zachęcamy..

6. Zapraszamy także chętnych do czytania Słowa Bożego w mszy św. w niedziele..

7. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

8. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.