Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Jan Koclęga wykładowca Teologii dogmatycznej w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Bardzo dziękujemy Ks. Doktorowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i ok g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem. Serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne Nabożeństwo w dzień naszych rekolekcji.

3. Dzisiaj mija 12 rocznica śmierci Jana Pawła II - już Świętego papieża naszego Rodaka. Z tej okazji w Telewizji Polskiej Program I o godz. 13.05 będzie dzisiaj premiera Filmu dokumentalnego pt. "Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek Komunizmu". Film powstał z inicjatywy Rycerzy Kolumba, którzy jako organizacja skupiająca ok. dwóch milionów mężczyzn na całym świecie kieruje się zasadami miłosierdzia, jedności, braterstwa i patriotyzmu. W Polsce Rycerze są obecni od 10 lat, spotykają się także w naszej Parafii.

4. Jutro zaś z inicjatywy Stowarzyszenia Ocalenie, które spotyka się w każdym miesiącu 3 dnia miesiąca, o godz. 19.30 salce Domu Katechetycznego będzie pokazany Film pt. „Człowiek Boga” - o bł. Ks. Bukowińskim - Apostole Kazachstanu….
Zaś po Mszy św. jutro o godz. 9.00 poświęcimy Obraz Błogosławionego Ks. Władysława Bukowińskiego, który będzie wisiał w kaplicy św. Jan Kantego w nawie północnej naszej Bazyliki, w bliskości ołtarza, przy którym czcimy Świętego Jana Pawła II.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca kwietnia. Msze św. wotywne o 8.00, 18.30 i dodatkowa dla dzieci i młodzieży o 17.30…Okazja do spowiedzi, rano do godz. 9.30 i wieczorem od. 17.00 do 19.00.
Droga Krzyżowa w piątek o 18.00.

6. Za tydzień w sobotę, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

7. Także w sobotę 8 kwietnia o godz. 19.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi ks. bp Jan Zając. Wcześniej o godz. 18.30 w sobotę będzie Droga Krzyżowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy parafian i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. Już w sobotę od 17.00 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

8. Panie z Zespołu Charytatywnego i Młodzi Woluntariusze zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

9. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św. a uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, będą rozprowadzać palmy, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać. Zebrane ofiary dzieci przeznaczają na wspólny wyjazd w czasie wakacji.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli.
A na czas rekolekcji życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.