Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W atmosferze miłości i życzliwości przeżywajmy Święta Wielkanocne. Duszpasterze parafii św. Floriana życzą wszystkim Radosnych i Spokojnych Świąt. Wesołego Alleluja… Szczęść Boże.

2. Dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i z okazji Świąt - „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać” za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, Dzieci ze świetlicy dziękują za ofiary złożone w niedzielę Palmową. Dziękujemy za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii; asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym, Księżom…i Siostrom Zakonnym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Duszpasterze z Łagiewnik, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zapraszają na nabożeństwa. Msze w tym dniu od 6.00 rano, a Uroczyste Msze św. o 10.00. O Godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na stronie internetowej.

7. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.