Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. W naszej Bazylice o godz. 15.00 będzie uroczysta Koronka do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o godz.15.15. Główne uroczystości odbywają się w ŁAGIEWNIKACH informacje na plakatach i na stronie internetowej Sanktuarium.

2. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za biednych i potrzebujących, szczególnie za Wolontariuszy, Zespoły Charytatywne i za CARITAS Polska, która organizuje pomoc w naszej Ojczyźnie i Archidiecezji Krakowskiej dla bezdomnych, dla chorych, starszych i potrzebujących.

3. Jutro w liturgii obchodzimy liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Wszystkim Solenizantom Wojciechom składamy serdeczne Życzenia.

4. We wtorek liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty. Jest dzień imienin obecnego Metropolitę Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W tym dniu także ks. dr. Marek Leśniak i nasz Pan kościelny, Marek Sołtys obchodzą imieniny, a także Ks. Jarosław Chlebda wikariusz naszej parafii, będzie we wtorek świętował swoje imieniny. Drogim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych Patronów. Modlitwą obejmujemy wszystkich Solenizantów. Msza św. w intencji solenizantów będzie we wtorek o godz. 18.30.

5. W piątek w liturgii wspominamy św. Katarzyny ze Sieny, doktora Kościoła i patronki Europy.

6. W poniedziałek przypada III rocznica śmierci Ks. Profesora Jana Kracika. Msza św. w Jego intencji będzie jutro o 18.30…

7. W kościele św. Anny w czwartek 27 kwietnia o 20.15 będzie kolejne spotkanie z Ks. Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim w ramach comiesięcznych spotkań „ Dialogi u Św. Anny”…

8. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, bądźmy zawsze otwarci na przyjęcie łaski Jezusa Miłosiernego. Życzymy wszystkim obecnym i Waszym rodzinom takie łaski Miłosierdzia, Szczęść Boże na cały tydzień.


Informacja w sprawie pomocy Ofiarom Syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo

15 marca 2017 roku minęło 6 lat od rozpoczęcia wojny w Syrii, która zburzyła życie ponad 23 mln Syryjczyków. Połowa z nich musiała uciekać ze swoich domów - ponad 5 milionów w obawie o swoje życie wyjechało z kraju.
Sytuacja wciąż jest dramatyczna, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym 6 mln dzieci.

W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska w Niedzielę Miłosierdzia dzisiaj 23 kwietnia JEST przeprowadzana zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

Zebrane ofiary należy przekazać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej, z dopiskiem „Syria". Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.
Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając charytatywny SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

OFIARY NA TEN CEL W NASZEJ Bazylice można składać dzisiaj i w ciągu tygodnia do SKARBONY za ławkami w tyle Kościoła..

Ofiarodawcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.