Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Msze św. w naszej Bazylice odprawiamy wg. porządku niedzielnego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 15.15 Nabożeństwo Majowe jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza św. o godz. 20.00.

2. Jutro 4 maja - Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona Św. Floriana. Uroczyste Msze św. o 8.00. O 9.00 z udziałem Korporacji Kominiarzy, Oddział Krąków. O godz. 12.00 Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Metropolity Ks. Arcybiskupa marka Jędraszewskiego z udziałem Strażaków. Po tej Mszy św. będzie Procesja Eucharystyczna na pl. Matejki… Serdecznie zapraszamy Parafian i wszystkich modlących się w naszej Bazylice do licznego udziału w modlitwie w dniu odpustu. Nabożeństwo majowe jutro będzie o godz. 18.00, a msza św. o 18.30…

3. W tym tygodniu I piątek miesiąca maja. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. W Pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy rodziny oczekujące na narodzenie dziecka na mszę św. i nabożeństwo o godz. 8.00.

5. Z racji I soboty, księża będą odwiedzać chorych w domu z sakramentami świetym. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

6. Ks. Arcybiskup Metropolita zaprasza wszystkich maturzystów Krakowa do Bazylice Mariackiej, dzisiaj na Mszę o godz. 18.30.

7. Wszystkim, życzymy opieki Matki Bożej i św. Floriana … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.