Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
- we wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
- w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

4. Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały, w przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. W tym czasie zostawiamy miejsce dla dzieci i ich rodzin..

5. Z tydzień, 21 maja w Krakowie będzie V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie po Pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki o godz. 10.00. Później przejście do Rynku Głównego i do Parku Jordana. Dokładane informacje i program jest na plakatach i na stronie internetowej.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.