Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem od godz. 9.00 tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce z udziałem Episkopatu i delegacji z naszej Archidiecezji i całej Ojczyny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
- we wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
- w czwartek wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

4. Za tydzień w naszej Bazylice I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały, w przyszłą niedzielę, Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00. W tym czasie zostawiamy miejsce dla dzieci i ich rodzin..

5. Z tydzień, 21 maja w Krakowie będzie V Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie po Pomnikiem Grunwaldzkim na placu Matejki o godz. 10.00. Później przejście do Rynku Głównego i do Parku Jordana. Dokładane informacje i program jest na plakatach i na stronie internetowej.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.