Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

2. O godz. 15.00 dzisiaj w naszej Bazylice Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i ok. 16.00 nabożeństwo majowe. W tygodniu, majówka po wieczornej Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku. Od jutra do środy w naszych świątyniach będą dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. /dawne dni krzyżowe/. Podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić, by Bóg zachował nas od klęsk żywiołowych i o dobre urodzaje, aby nikomu w Polsce i na Świecie nie zabrakło pożywienia.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
- czwartek - wspomnienie św. Grzegorza VII papieża,
- W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz, Dziekan, Prałat i Prepozyt. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi obfitości Bożych łask, zdrowia opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. We czwartek o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. imieninową zamówioną od wspólnot parafialnych i spoza parafii.
- w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

5. W piątek 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy, dla żyjących prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo. A za zmarłe nasze Matki módlmy się o dar nieba dla nich.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa na najbliższe dni…. Szczęść Boże.

7. Dzisiaj z nami modlą się Siostry Niepokalanki, Misjonarki z Kamerunu. O swojej pracy i potrzebach, Siostry opowiedzą nam w kilku zdaniach….

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.