Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej Bazylice jest I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim dzieciom, życzymy wielkiej przyjaźni z Panem Jezusem, którego dzisiaj po raz pierwszy przyjęły w Komunii św. Rodzicom dziękujemy za troskę o religijne wychowanie swoich dzieci, dziękujemy za udział w przygotowaniu Kościoła na tę uroczystość. Bóg zapłać.

2. O godz. 15.00 dzisiaj w naszej Bazylice Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i ok. 16.00 nabożeństwo majowe. W tygodniu, majówka po wieczornej Mszy św.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku. Od jutra do środy w naszych świątyniach będą dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. /dawne dni krzyżowe/. Podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić, by Bóg zachował nas od klęsk żywiołowych i o dobre urodzaje, aby nikomu w Polsce i na Świecie nie zabrakło pożywienia.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w środę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
- czwartek - wspomnienie św. Grzegorza VII papieża,
- W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził nasz Ks. Proboszcz, Dziekan, Prałat i Prepozyt. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi obfitości Bożych łask, zdrowia opieki Matki Najświętszej i patrona św. Grzegorza na dalsze lata posługi w naszej wspólnocie parafialnej. We czwartek o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich na uroczystą mszę św. imieninową zamówioną od wspólnot parafialnych i spoza parafii.
- w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

5. W piątek 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za nasze Mamy, dla żyjących prośmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo. A za zmarłe nasze Matki módlmy się o dar nieba dla nich.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, obfitych darów i Bożego błogosławieństwa na najbliższe dni…. Szczęść Boże.

7. Dzisiaj z nami modlą się Siostry Niepokalanki, Misjonarki z Kamerunu. O swojej pracy i potrzebach, Siostry opowiedzą nam w kilku zdaniach….

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.