Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., do środy. Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu w specjalnych modlitwach prosimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 4 czerwca.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
- w środę – Liturgiczne Święto Nawiedzenia N.M.P.,
- w czwartek – św. Justyna, męczennika,
- w sobotę - wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu wypada I piątek Miesiąca czerwca. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30 i dodatkowa Msza św. o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 - 9.30 i wieczorem od 17.00 – 19.00.

4. W zawiązku z Jubileuszem Fatimskim - w Setną rocznica objawień, chcemy w naszej Bazylice ożywić Nabożeństwo Pierwszych sobót, o które prosiła Matka Boża w Orędziu z Fatimy. Pełna wymowa tego Nabożeństwa to udział w nich przez pięć kolejnych pierwszych sobót z intencją wynagradzającą. Nabożeństwo to obejmuje uczestnictwo we Mszy św., w czasie, której należy przystąpić do Komunii św. /do spowiedzi św. można przystąpić wcześniej, albo w tym samym dniu/. Po Mszy św. w ramach tego nabożeństwa, należy uczestniczyć w 15 minutowej medytacji przed Najśw. Sakramentem i odmówić cząstkę różańca św. w intencji wynagradzającej za grzechy ludzkości. Zachęcamy do praktykowania tego pięknego i ważnego nabożeństwa. Zapraszamy już w najbliższą pierwszą sobotę czerwca na godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także małżeństwa i rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i te, które proszą o dar potomstwa.

5. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.