Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe. W tygodniu Majówki po wieczornej Mszy św., do środy. Od czwartku rozpoczną się nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu w specjalnych modlitwach prosimy się o dary Ducha św. przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego, którą będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 4 czerwca.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek - św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
- w środę – Liturgiczne Święto Nawiedzenia N.M.P.,
- w czwartek – św. Justyna, męczennika,
- w sobotę - wspomnienie świętych męczenników, Karola Lwangi i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu wypada I piątek Miesiąca czerwca. Msze św. wotywne o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30 i dodatkowa Msza św. o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 - 9.30 i wieczorem od 17.00 – 19.00.

4. W zawiązku z Jubileuszem Fatimskim - w Setną rocznica objawień, chcemy w naszej Bazylice ożywić Nabożeństwo Pierwszych sobót, o które prosiła Matka Boża w Orędziu z Fatimy. Pełna wymowa tego Nabożeństwa to udział w nich przez pięć kolejnych pierwszych sobót z intencją wynagradzającą. Nabożeństwo to obejmuje uczestnictwo we Mszy św., w czasie, której należy przystąpić do Komunii św. /do spowiedzi św. można przystąpić wcześniej, albo w tym samym dniu/. Po Mszy św. w ramach tego nabożeństwa, należy uczestniczyć w 15 minutowej medytacji przed Najśw. Sakramentem i odmówić cząstkę różańca św. w intencji wynagradzającej za grzechy ludzkości. Zachęcamy do praktykowania tego pięknego i ważnego nabożeństwa. Zapraszamy już w najbliższą pierwszą sobotę czerwca na godz. 9.00. Na tę Mszę św. zapraszamy także małżeństwa i rodziny oczekujące na narodzenie dziecka i te, które proszą o dar potomstwa.

5. Wszystkim obecnym i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.