Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe…
W tygodniu na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy po wieczornej Mszy św.

2. W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.00, później Msza św. z kazaniem i procesja.
- również we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
- w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
- w sobotę św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.

W naszej Parafii, z okazji Uroczystości Bożego Ciała, będzie procesja w Oktawie Bożego Ciała w najbliższą niedzielę, w tradycji znana, jako Procesja Kleparska. Z tej racji, że w czwartek, w Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przenosimy procesje na niedzielę 18 czerwca. Tak, więc za tydzień w naszej bazylice będzie uroczysta Msza św. o godz. 11.00. Tej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył Ks. Bp Kazimierz Górny z Rzeszowa, pochodzący z naszej archidiecezji Krakowskiej. Po Mszy św. tradycyjnie będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

4. W oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

5. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.