Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z małymi dziećmi….

2. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i nabożeństwo majowe po mszy św. o 15.15.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
- we wtorek Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, kapłana. To jest pierwsze liturgiczne wspomnienie po beatyfikacji, która miała miejsce we wrześniu 2016 roku w Kazachstanie.
- w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika.
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.
- w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia…..

4. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Intencja Mszy św. za Śp. + Ks. Prałata Jana Czyrka z okazji zbliżających się imienin.

5. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego: o godz. 8.00 - Msza św. dla Gimnazjalistów. Msza św. dla młodzieży z Liceów i Techników i Szkoły Przemysłu Spożywczego o godz. 9,00. Szkoła Katolicka im św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów o godz. 11.00. Zachęcamy, aby dzieci i młodzież na zakończenie Roku Szkolnego przystąpiły do Spowiedzi świętej. Spowiadamy codziennie na mszach św. od godz. 6.00 – 9.30 i wieczorem od 18.30.

6. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, życzymy dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. Jako katolicy pamiętajmy w czasie wakacji o modlitwie każdego dnia, o Mszy św. w każdą niedzielę. Nawzajem obdarzajmy się życzliwością i dobrem. Wzajemna miłość i szacunek niech będą potwierdzeniem naszej wiary.
Wszystkim, na wakacje życzymy Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać, nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie.