Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

Dziś o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. o godz. 15.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

W liturgii Tygodnia obchodzimy:

W poniedziałek wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana;
We wtorek Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszej Bazylice w każdą środę o godz. 18.30. odprawiamy nabożeństwo ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
W środę wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
W czwartek Uroczystość ku czci św. Piotra i Pawła, Apostołów. W tym dniu w sposób szczególny będziemy polecać posługę Ojca Św. Franciszka. W Rzymie nasz Ks. Arcybiskup otrzyma paliusz, symbol władzy Arcybiskupiej. Otoczmy Jego osobę i posługę w Archidiecezji i Kościele powszechnym naszą modlitwą.
W piątek wspomnienie pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego;
W sobotę Św. Ottona , biskupa.

W tym dniu przypada I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. W sposób szczególny podczas Mszy św. i nabożeństwa polecamy rodziny oczekujące na narodziny dziecka.

W najbliższą sobotę odwiedzimy chorych w domach. Adresy prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. Tym, którzy udają się na zasłużony urlop dużo słońca i udanego wypoczynku. Nie zapominajmy o coniedzielnej Mszy świętej. Szczęść Boże!

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.