Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 Msza Św.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• We wtorek Święto – św. Benedykta, opata patrona Europy
• W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
• W czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
• W sobotę wspomnienie św. Bonawentury , biskupa i doktora Kościoła
• W przyszłą niedzielę wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel – M.B. Szkaplerznej

3. W czwartek NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 18 różaniec a o godz. 18.30 msza św. i procesja.

4. W miniony piątek papież Franciszek polecił promulgować dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem czcigodnej służebnicy Hanny Chrzanowskiej – świeckiej pielęgniarki, która zmarła w Krakowie. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach w Krakowie odbędzie się beatyfikacja i będziemy mogli cieszyć się wyniesieniem nowej błogosławionej na ołtarze.

5. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice są celebrowane o godz. 6, 7, 8, 9 i 18.30.

6. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. 

7. Wszystkim wybierającym się na zasłużony urlop oraz odpoczywającym i pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.