Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 Msza Św.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• We wtorek Święto – św. Benedykta, opata patrona Europy
• W środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
• W czwartek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
• W sobotę wspomnienie św. Bonawentury , biskupa i doktora Kościoła
• W przyszłą niedzielę wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel – M.B. Szkaplerznej

3. W czwartek NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 18 różaniec a o godz. 18.30 msza św. i procesja.

4. W miniony piątek papież Franciszek polecił promulgować dekret w sprawie cudu za wstawiennictwem czcigodnej służebnicy Hanny Chrzanowskiej – świeckiej pielęgniarki, która zmarła w Krakowie. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach w Krakowie odbędzie się beatyfikacja i będziemy mogli cieszyć się wyniesieniem nowej błogosławionej na ołtarze.

5. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice są celebrowane o godz. 6, 7, 8, 9 i 18.30.

6. W dzisiejszą niedzielę w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka na rzecz Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. 

7. Wszystkim wybierającym się na zasłużony urlop oraz odpoczywającym i pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.