Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji tygodnia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski. są zbierane ofiary - 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary na pomoc dla Misjonarzy można składać w skarbonce za ławkami..

3. Dzisiaj przybędzie do nas Młodzieżowy Chór Orkiestry Dętej z parafii św. Floriana w Chorzowie. Będą grać na Mszy św. o 15.15, a później będzie krótki Koncert. Informacje o koncercie są także na plakacie przy wejściu do Bazyliki. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi dziewicy
- we wtorek liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła
- we wtorek wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców
- w środę świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.
- w sobotę św. Marty

5. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów. Ks. Doktorowi dziękujemy także za wszelka pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii. Niech św. Krzysztof wyprasza potrzebne łaski i prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże …

6. W modlitwie pamiętajmy w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach. Szczególnie modlimy się o szczęśliwe powroty do domu.

Losowe cytaty

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać, nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie.