Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji tygodnia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji „Niesiemy Dobrą Nowinę Drogami Świata” organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski. są zbierane ofiary - 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary na pomoc dla Misjonarzy można składać w skarbonce za ławkami..

3. Dzisiaj przybędzie do nas Młodzieżowy Chór Orkiestry Dętej z parafii św. Floriana w Chorzowie. Będą grać na Mszy św. o 15.15, a później będzie krótki Koncert. Informacje o koncercie są także na plakacie przy wejściu do Bazyliki. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi dziewicy
- we wtorek liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła
- we wtorek wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców
- w środę świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.
- w sobotę św. Marty

5. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów. Ks. Doktorowi dziękujemy także za wszelka pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii. Niech św. Krzysztof wyprasza potrzebne łaski i prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże …

6. W modlitwie pamiętajmy w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach. Szczególnie modlimy się o szczęśliwe powroty do domu.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.