Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś rozpoczyna się II tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. Polecamy także opiece Matki Bożej wszystkie dzieci i młodzież. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy rodziców i młodzież gimnazjalną, wszystkie klasy. Po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami i informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania.

 

2. Dzisiejsza trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

 

3. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

 

4. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie we czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w prace charytatywną dla dobra chorych i samotnych parafian. Pragniemy poinformować, że w naszej bazylice, Jesienny Dzień Chorego będzie w sobotę 6 października, bliższe informacje podamy później.

 

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- we wtorek liturgiczne święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, patrona polskiej młodzieży.
- w czwartek św. męczenników z Korei: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy.
- w piątek liturgiczne Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
- w sobotę bł. Bernardyny Jabłońskiej współzałożycielki SS. Albertynek

 

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Boże na cały tydzień…
Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.