Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Pius X, papieża
- we wtorek NMP Królowej
- w czwartek liturgiczne święto Św. Bartłomieja, Apostoła.
- w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o godz. 9.00, odmówimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.
W sobotę 26 sierpnia będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.00.

3. Wolne mieszkania dla studentów na nowy rok akademicki można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

4. Za tydzień ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb dla Głodnych będzie głosił kazania. Po Mszy św. będzie dawał świadectwo o pomocy dla bezdomnych, potrzebujących i będą zbierane ofiary do puszek.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W tym czasie kończących się wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Będziemy się modlić się o szczęśliwe powroty z wakacji.


APEL DO WIERNYCH

Metropolita Krakowski prosi całą Archidiecezję o włączenie się do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w związku z nawałnicami, jakie nawiedziły Polskę.

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.
Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc można wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT)
lub dokonać wpłaty na konto Caritas:
PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www.caritas.pl
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

Warszawa, dnia 15 sierpnia 2017 roku


W naszym kościele ofiary na pomoc poszkodowanym można składać do SKARBONY za ławkami w tyle kościoła.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.