Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. We czwartek 1 września - 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek – Bł. Bronisławy, dziewicy.

4. W najbliższy czwartek po mszy św. wieczornej Godzina Święta z racji pierwszego czwartku miesiąca września i modlitwy do św. Jana Pawła II.

5. W pierwszy piątek, msze św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa będą rano o 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. Dodatkowa Msza św. dla dzieci ze szkół Podstawowych i młodzieży o 17.30. Okazja do Spowiedzi św. rano na mszach św. do godz. 9.30 i po południu od godz. 17.00.

6. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Za dwa tygodnie w sobotę 9 września w Łagiewnikach odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki i poniżej. Msza św. o godz. 12.00.

9. W niedzielę 10 września będzie Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jeśli będą chętni, to z naszej parafii zorganizujemy wyjazd na tę Pielgrzymkę. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy zapisywać się dzisiaj i przez cały tydzień do piątku, bo chcemy wiedzieć ile osób pojedzie, by zamówić odpowiedni BUS.

10. Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą w poniedziałek 4 września. Dokładne informacje podamy w przyszłą niedzielę.

11. Na nowy tydzień, wszystkim parafianom i gościom przybywającym do naszej Bazyliki życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, rozpoczynających w tym tygodniu Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.