Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza i zmianka tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także osoby, które odmawiają codziennie różaniec. Zachęcamy, aby włączyć się w tę piękną i ważną modlitwę, jaką jest Różaniec. Tym bardziej, że za miesiąc włączymy się w inicjatywę Modlitwy różańcowej „Do Granic Ojczyzny”.
W Święto Matki Bożej Różańcowej 7 października, Polska wzdłuż całej granicy zostanie opasana modlitwą Różańcową. W roku 100-lecia objawień w Fatimie chcemy podjąć apel Marii i modlić się na różańcu o pokój i zgodę w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. O szczegółach tej inicjatywy będziemy informować w późniejszym czasie.

2. Jutro rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum i Liceum z Rynku Kleparskiego
- o godz. 9.00 dla Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X - z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
- o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w piątek liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00. W tym dniu przypada 300-letnia rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Decyzją księży biskupów, w Kościołach, będziemy odmawiać Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Ten Akt uroczyście będzie odmówiony w Katedrze Wawelskiej 8 września na Mszy św. o godz. 17.30, będzie także odmawiany we wszystkich Kościołach naszej Archidiecezji w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św.

- w sobotę wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. – Suma Odpustowa u OO. Franciszkanów o godz. 16.30.

4. W najbliższą sobotę 9 września w Łagiewnikach odbędzie się XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki i poniżej ogłoszeń. Msza św. o godz. 12.00.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w środę o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

6. Organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.

7. Mija rok od beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, Kapłana związanego z Krakowem i naszą parafią, wielkiego Misjonarza Miłosierdzia i Apostoła Kazachstanu, który pełnił opiekę duszpasterską nad Polskimi Zesłańcami w głębi Rosji. Dziękczynienie za Beatyfikację Ks. Władysława Bukowińskiego, odbędzie się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w niedzielę 10 września /beatyfikacja miała miejsce 11 września 2016 roku w Karagandzie/. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do wspólnego dziękczynienia zaproszeni są kapłani, wspólnoty zakonne i wierni, którzy pragną podziękować Bogu za dar nowego Błogosławionego naszego Rodaka ks. Władysława Bukowińskiego.

8. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.