Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

2. Mija rok od beatyfikacji ks. Władysława Bukowińskiego, Kapłana związanego z Krakowem i naszą parafią, wielkiego Misjonarza Miłosierdzia i Apostoła Kazachstanu, który pełnił opiekę duszpasterską nad Polskimi Zesłańcami w głąb Rosji. Dziękczynienie za Beatyfikację Ks. Władysława Bukowińskiego, odbędzie się dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski Metropolita. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 17.00. Do wspólnego dziękczynienia zaproszeni są kapłani, wspólnoty zakonne i wierni, którzy pragną podziękować Bogu za dar nowego Błogosławionego naszego Rodaka. Obraz Bł. Ks. Władysława Bukowińskiego jest umieszczony w kaplicy św. Jana Kantego po lewej stronie Ołtarza.

3. Dziś rozpoczyna się V tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Szczególnie zapraszamy młodzież klas VII Szkoły Podstawowej oraz wszystkich klas gimnazjalnych, a także rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

4. Ks. Jarosław zaprasza chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Zapraszamy również dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i licealną do nowopowstającej w naszej parafii wspólnoty Ruchu Światło - Życie (Oazy). Więcej informacji można uzyskać po Mszy świętej w zakrystii lub TUTAJ.

5.W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
- w środę św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła. W tym dniu jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
- w czwartek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego. W Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00,
- w piątek wspomnienie N.M.P. Bolesnej
- w sobotę św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.