Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca, które mają dzisiaj comiesięczną „Zmiankę Tajemnic Różańcowych”. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, każdego dnia odprawiamy o godz. 18.00.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- we wtorek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych z udziałem Rektorów, Senatu, Profesorów i Studentów.

3. W liturgii wspominamy
- w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów
- we środę św. Franciszka z Asyżu.
- w czwartek św. S. Faustyny Kowalskiej.
- w sobotę 7 października Matki Bożej Różańcowej.
W sobotę włączymy się naszą modlitwą do inicjatywy Różaniec do Granic. Z naszej parafii pojedzie autobus z grupą pielgrzymów, dołączają do nas Siostry Miłosierdzia z ul. Warszawskiej. Jedziemy do Kościoła Stacyjnego w Czarnym Dunajcu, tam będzie Msza o godz. 11.00. Później pielgrzymi udadzą się do granicy, by uczestniczyć w różańcu, który w całej Polsce będzie odmawiany o godz. 14.00. Wyjazd pielgrzymów sprzed Kościoła w sobotę o godz. 8.00. U nas już wszystkie miejsca w autobusie są zajęte. Pielgrzymi powinni zabrać ze sobą Dowód Osobisty, lub inny dokument tożsamości, odpowiednią odzież, można zabrać ze sobą krzesełko. Należy także samemu zatroszczyć się o posiłek i napoje. Powrót będzie w godzinach wieczornych między 18.00 a 20.00..

- Na pewno nie wszyscy pojedziemy na pielgrzymkę do Granicy. Tych, którzy nie pojadą, zapraszamy do naszego Kościoła. O godz. 12.00 będzie dodatkowa Msza św. i Nabożeństwo z okazji I soboty miesiąca z modlitwą różańcową. Nie będzie tego nabożeństwa w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę do naszej Bazyliki na godz. 12.00 będzie to nasza duchowa i modlitewna łączność z pielgrzymami zgromadzonymi przy granicy. Niech ta inicjatywa połączy nas wszystkich w modlitwie różańcowej.

- Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy gimnazjum i VII klasy Szkoły podstawowej. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna wszystkie klasy i VII kl. Szkoły podstawowej, po Mszach św. w I piątek zgłaszają się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować o terminach spotkań dla poszczególnych grup w ciągu całego roku.

5. Chorych w domu odwiedzimy w tym tygodniu, niektórych już najbliższy piątek z uwagi na wydarzenia sobotnie a reszta w sobotę. Siostra albo księża ustalą dzień i godzinę, kiedy odwiedzą chorych. Prosimy cierpliwie czekać. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę 8 października w katedrze na Wawelu Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę św, o godz. 10.00 na rozpoczęcie MARSZU ŻYCIA, szczegóły na plakacie…Marsz przejdzie z Wawelu pod Kościół św. Wojciecha na Rynku Głównym. Zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu OCHRONA ŻYCIA od poczęcia do naturalnej śmierci.

7. Jak już słyszeliśmy w liście Pasterskim, za tydzień w całej Polsce jest obchodzony XVII Dzień Papieski. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a nie zamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

8. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na nowy tydzień. W październiku, każdego dnia starajmy się odmawiać różaniec. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.