Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i Różaniec za zmarłych z wypominkami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek świętych pierwszych Męczenników Polski.
- w środę św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora kościoła
- czwartek Matki Bożej Miłosierdzia
- w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
- w sobotę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

3. Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc samotnym i chorym parafianom.

4. Przy wjeździe na Parking pojawił się napis, że w niedzielę i Święta jest wjazd tylko dla tych, którzy przybywają na Mszę św. do naszego Kościoła. Ostatnio coraz częściej zdarza się, że w niedzielę wjeżdżają osoby, które zostawiają samochody i idą na zakupy, albo na spacer po mieście, blokując wjazd dla tych, którzy chcieliby być na Mszy św. w naszej Bazylice. Bardzo też prosimy, aby po Mszy św. nie zostawiać samochodów na parkingu.
Mamy nadzieję, że nasza prośba zostanie dobrze zrozumiana, bo w przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni poprosić Panów Parkingowych, by zadbali o porządek na parkingu, także w niedzielę, jak to czynią w ciągu tygodnia… w dni powszednie.

5. Jak już informował nas Metropolita w ubiegłą niedziele, dzisiaj przed Kościołami są zbierane ofiary do puszek z Okazji DNIA UBOGICH. W tygodniu będą organizowane spotkania konferencje i nabożeństwa w kościele św. Barbary i w namiocie na Małym Rynku dla samotnych i bezdomnych. Od czwartku do niedzieli będą Rekolekcje dla Krakowa i Archidiecezji prowadzone przesz ks. Mirosława Toszę ze Wspólnoty Betlejem. W najbliższy czwartek o 18.30 Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice Mariackiej. Dokładny program wydarzeń tego tygodnia, jest na Tablicy Ogłoszeń. Zaineresowanych zachęcamy do udziału. W przyszłą niedzielę każda rodzina może się włączyć w akcje „ZAPROŚ SĄSIADA NA OBIAD”…

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.