Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msz św. a po Mszy św. będzie Różaniec za zmarłych z wypominkami.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
we wtorek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w środę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego w piątek – Męczenników Wietnamu św. Andrzeja i Towarzyszy
w sobotę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższy czwartek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.
- w sobotę, także liturgiczne wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza /Franciszki Siedliskiej/, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek

3. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać - zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Taka sytuacja miała miejsce m. in. w Opolu, gdzie nieudaną aborcję przeżyło dziecko z zespołem Downa. Początkowo zaczęto je reanimować, jednak na żądanie lekarzy-aborterów odstąpiono od działań ratujących życie i w obecności personelu medycznego żywe dziecko pozostawiono na pewną śmierć. Niestety, polskie prawo na to pozwala.
Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Podpisy są zbierane po Mszach świętych w zakrystii. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest tylko numer PESEL. Zbiórka podpisów kończy się w tym tygodniu. To ostatnia szansa dla tych, którzy chcą opowiedzieć się za życiem dzieci nienarodzonych a jeszcze nie złożyli swojego podpisu pod projektem ustawy.

4. Dzisiaj Studenci Politechniki przed Kościołem zbierają ofiary do puszek na zorganizowanie dzieciom z Domów Dziecka prezentów Mikołajowych… Studenci już kolejny rok organizują taką charytatywną akcje STUDENCI - DZIECIOM” z okazji św. Mikołaja.

5. Za tydzień, Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszach św. dokonamy Odnowienia Jubileuszowego Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.