Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W każdą niedzielę przed mszą św. o godz. 15.00 będziemy odmawiali uroczyście przed Najświętszym Sakramentem wraz z kapłanem Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a potem o godz. 15.15 msza św. bez zmian.


2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek bł. Władysława z Gielniowa , kapłana
- w czwartek św. Wincentego a Paulo Kapłana, założyciela
zgromadzenia XX. Misjonarzy. Z tej racji u Księży Misjonarzy przy ul.
św. Filipa uroczyste Msze św. o godz. 9.00 i 17.30.
- w piątek św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej.
- w sobotę liturgiczne święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

3. W czwartek 27 września mija 400 lat od śmierci Ks. Piotra Skargi wielkiego kaznodziei i patrioty. Z tej okazji będzie Msza św. w Kościele św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej o godz. 18.00.

 

4. W najbliższą sobotę Ks. Kardynał Metropolita zaprasza wszystkich kapłanów Archidiecezji Krakowskiej na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na modlitwę przed otwarciem Roku Wiary.

 

5. Także w sobotę będzie pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik, początek 9.45 w budującym się Sanktuarium Jana Pawła II a później procesja Różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na plakacie w przedsionku Kościoła. Zachęcamy, aby także Żywy Różaniec z naszej parafii był reprezentowany na tej pielgrzymce.

 

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.