Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej Bazylice są Rekolekcyjne Adwentowe. Przygotowujemy się do Odpustu ku czci Niepokalanego Poczęcia i do Świąt Bożego Narodzenia. Nauki głosi Ks. Michał Kulig od księży Filipinów z Gostynia. Bardzo dziękujemy ks. Michałowi za podjęty trud głoszenia słowa Bożego. Bóg zapłać. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 będzie Msza św. a później comiesięczna zmianka tajemnic Żywego Różańca.

2. Jutro i we wtorek nauki rekolekcyjne z kazaniem będą na Mszach św. o 9.00 rano i wieczorem o godz. 18.30. We wtorek na godz. 9.00 zapraszamy starszych i chorych. Na Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Będzie tez okazja do spowiedzi. Po tej Mszy św., pragniemy zaprosić Samotnych i Starszych Parafian na spotkanie adwentowe przy stole na plebanii.

3. W piątek 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 Będą Msze św. z kazaniem, a o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Tej mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat dr Wacław Gubała proboszcz z parafii św. Jadwigi Królowej z os. Kliny Borkowskie.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego. Po Mszy św. odpustowej do godz. 13.00 – będzie tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, później Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

5. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w poniedziałek i środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

6. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

7. Poświęcone opłatki, można nabywać w zakrystii lub kancelarii.

8. W sobotę 23 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jet tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

10. Za tydzień przed naszym kościołem Dzieci z świetlicy organizują Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można nabyć różne ozdoby na choinkę i stół wigilijny. Złożone ofiary przy tej okazji, Dzieci przeznaczają na wyjazd wakacyjny.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.