Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W sobotę na roratach o godz. 8.00 rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

3. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 6 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 31 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św. byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
- W czwartek, wspomnienie Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

7. Za dwa tygodnie sobotę 23 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. W czwartek o 14.00 będzie Msza św. w intencji Służby Ochrony Kolei o Boże błogosławieństwo dla Pracowników, Emerytów i ich rodzin oraz za zmarłych Funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

9. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.