Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia a później jak zwykle Msza św. o 15.15.

 

2. Jutro 1 października, w naszej bazylice rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe o godz. 18.00 – pół godziny przed mszą św. wieczorną.

 

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.15 odprawimy uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.

 

4. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora
kościoła.
- we wtorek św. Aniołów Stróżów
- w czwartek św. Franciszka z Asyżu. W modlitwach pamiętajmy o
szczególnym solenizancie Ks. Kardynale Seniorze Franciszku
Macharskim.
- w piątek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

 

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00, i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży, szczególnie zapraszamy klasy I i II gimnazjum. Klasy III gimnazjum przychodzą na Msze św. o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w I piątek rano do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież gimnazjalna po Mszach św. zgłasza się do salki katechetycznej, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

6. W I sobotę, na mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

 

7. We wtorek o godz. 9.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla Akademii Sztuk Pięknych. Zaś w piątek 5.X w naszej bazylice Msza św. dla Politechniki Krakowskiej o godz. 9.00.

 

8. W najbliższą sobotę, będzie Jesienny Dzień Chorego. O godz. 10.00 Msza św. dla chorych, samotnych i seniorów. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi, a w czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu, czy przyprowadzeniu tych osób do naszej bazyliki na nabożeństwo. Niech to będzie nasz dobry uczynek wobec chorych i starszych. Po Mszy św. będzie spotkanie z chorymi.

 

9. Chorych w domu, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani nawiedzą z Sakramentami świętymi w sobotę od 8.30. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

10. Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.