Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj modlimy się za wszystkie rodziny, szczególnie za te małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusze małżeńskie. Z okazji dzisiejszego Święta, życzymy wszystkim rodzinom, aby w oparciu o zasady wiary budowały dobrą atmosferę w swoich rodzinach. Duchową i materialną pomocą, chcemy otaczać rodziny wielodzietne i rodziny, którym żyje się ciężko z powodu braku pracy lub z powodu choroby w rodzinie. Świętej Rodzinie z Nazaretu polecajmy wszystkie rodziny parafii i naszej ojczyzny.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. o 15.15.

3. Dzisiaj także ostatni dzień Starego Roku 2017. O godz. 18.00 będą Nieszpory, Suplikacje, i dziękczynne Te Deum. - Ciebie Boga Wysławiamy. I później Msza św. z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na to szczególne nabożeństwo dziękczynne i przebłagalne. Ostatnia Msza św. w tym roku z racji niedzieli będzie jeszcze o godz. 20.00.

4. Jutro w poniedziałek - 1 stycznia - Początek Nowego 2018 Roku. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i I sobota miesiąca stycznia. Msze św. w piątek z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30. Okazja do spowiedzi rano do godz. 9.30 i wieczorem od 18.00. W I sobotę Nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca Matki Bożej będzie po Mszy św. o 9.30.

6. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli. Jest to już od kilku lat ustawowo dzień wolny od pracy. Zapraszamy na Mszę św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech króli. Przejdzie przez pl. Matejki, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świętowania Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

7. Plan kolędy na najbliższe tydzień:
- Wtorek – 2 stycznia - ul. Krowoderska: 75 do 3 oprócz nr 53 i 55

- środa – 3 stycznia – ul. Krowoderska: 53 i 55, ul Szlak 14, 14b, 16b, 16a, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 29, 30, 31, 43, 35, 37, 41, 47, 51

- czwartek – 4 stycznia: ul. Szlak: 28, 32, 36, 38, 50, 50A, 53, 55, 57, 59, 63, 77, ul. Helclów: 3, 5, 7, 11, 13, 15, 19a,21,23

- Piątek – 5 stycznia: ul. Helclów 25, Pędzichów, pl. Słowiański, ul. Wróblewskiego

- w poniedziałek - 8 stycznia: ul, św. Filipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3, 7, 13…..

Tegoroczny plan Kolędy z numerami kamienic jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Jest także na stronie internetowej naszej parafii. Ministranci powiadamiają też każdą rodzinę o dacie i przybliżonej godzinie wizyty duszpasterskiej.

8. W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15 te rodziny, które już odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w danym tygodniu. Tę Msze św. ofiarujemy w intencji rodzin, które przyjęły kapłana z wizytą duszpasterska i za wszystkie rodziny naszej parafii.

9. Od Nowego Roku w każdy piątek o godz. 18.30 w naszym kościele będzie Msza św. zbiorowa za zmarłych. Będzie możliwość włączenia swoich zmarłych do tej intencji Mszy św. Zaś w każdą środę po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest Msza św. zbiorowa w intencjach za żyjących, o zdrowie i ważne inne intencje rodzinne.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli. W rodzinach nadal radujemy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia… i z nadzieją oczekujemy na Nowy 2018 Rok.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.