Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.15 Msza święta.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w środę św. Antoniego Opata
- w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
- w niedzielą św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlitwą ogarniamy nasze Babcie. Dla żyjących prosimy o zdrowie i potrzebne łaski a dla zmarłych wypraszamy życie wieczne.

3. W czwartek 18 stycznia Papieski Uniwersytet Jana Pawła organizuje Sesja Naukową na temat Etyki w biznesie i wspomnienie o zmarłym Ks. Marku Leśniaku. Program Sesji jest na naszej stronie internetowej  oraz na stronach Archidiecezji i Uniwersytetu. Wykłady będą w Krakowskim Seminarium Duchownym przy ul. Podzamcze 8. Wieczorem w naszej Bazylice Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz odprawi Mszę św. w intencji zmarłego + Ks. dra Marka Leśniaka. Później wspomnienie o Ks. Marku będzie w siedzibie Bractwa Miłosierdzia ks. Piotra Skargi, przy ul. Sienna 5.

4. Także w czwartek o godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W piątek 19 stycznia o godz. 13.00 będzie w naszej Bazylice Msza św. organizowana każdego roku przez Katolicki Tygodnik ŹRÓDŁO z okazji wręczenia Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – Ojca Rodziny. Wszystkich czytelników i sympatyków Tygodnika Źródło i słuchaczy Radia Maryja, Serdecznie zapraszamy w piątek na godz. 13.00.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin informuje, że w tym roku będzie obchodzona 50-ta rocznica ogłoszenia przez papieża Pawła VI encykliki Humanae Vitae oraz Jubileusz 50-lecia istnienia Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Z tej racji będzie wiele inicjatyw wspólnej modlitwy, wykładów i konferencji, jako pomoc współczesnej Rodzinie. W najbliższą niedzielę 14 stycznia o godz. 19.15 w parafii św. Jana Kantego w Krakowie Bronowicach będzie pierwsze spotkanie z konferencją Ks. dra hab. Roberta Skrzypczaka na temat „Wolna i odpowiedzialna współpraca z Bogiem Stwórcą”. Spotkanie zakończy Msza św. i modlitwa małżeństw i narzeczonych. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza Serdecznie wszystkich zaineresowanych.

7. Obecnym dzisiaj na Mszy świętej, życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej …. Szczęść Boże….

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.