Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle Msza św. o 15.15. Dzisiaj ta Msza św. będzie odprawiana w intencji młodych małżeństw, które w 2017 roku zawierały Sakrament małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych małżonków ze swoimi rodzinami, by modlić się o Boże błogosławieństwo…. Na zakończenie będzie możliwość uczczenia Relikwii św. Walentego patrona zakochanych a małżonkowie otrzymają specjalne błogosławieństwo i okolicznościowe pamiątki Zapraszamy na to nabożeństwo także wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa.

2. Dzisiaj 11 lutego, liturgiczne wspomnienie Matki Boże z Lourdes i XXVI Światowy Dzień Chorego. U naszych sąsiadów na ul. św. Filipa u Księży Misjonarzy Uroczystości odpustowe…. Główna Suma o godz. 12.00 z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.

3. W najbliższy wtorek 13 lutego zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz.18.00 , który w ramach Nowenny przed 100-tna rocznicą Odzyskania Niepodległości przez 9 miesięcy będziemy odmawiać w naszej Bazylice za Ojczyznę. W każdym miesiącu po modlitwie różańcowej będzie Msza św. w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej ważnej modlitwie za Polskę i za tych, którzy walczyli o niepodległość.

4. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W wielu parafiach odbywa się 40-godzinne Nabożeństwo. Z tej racji, że w naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego zachęcamy w tych dniach do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

5. W środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorna o godz.18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00. Już w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 18.00.

7. W pierwszych dniach Wielkiego Postu, Ks. Adam Boniecki będzie głosił w naszej Bazylice Nauki Rekolekcyjne. Pierwsza nauka w Środę Popielcową po Mszy św. o 18.30, a następnie w czwartek, piątek i sobotę po Mszy o godz. 9.00 rano i wieczorem po Mszy św. o 18.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

8. W naszej Bazylice będą jeszcze drugie Rekolekcje Wielkopostne w tradycyjnym terminie tj. w V tygodniu Wielkiego Postu. Więcej informacji podamy później.

9. W czwartek o godz. 14.00 w naszej Bazylice będzie dodatkowa Msza Św. w intencji Kolejarzy i wszystkich Pracowników Spółki Przewozy Regionalne.. Po Mszy św. spotkanie formacyjne Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Serdecznie zapraszamy.

10. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień tygodnia. Dzieciom i Młodzieży życzymy dobrego wypoczynku na czas ferii zimowych. Szczęść Boże

 

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.