Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych.

2. W najbliższą sobotę w Bazylice Mszę św. o godz. 11.00 będzie odprawiał. Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski w czasie, której udzieli Posługi Lektora i Akolity klerykom Krakowskiego Seminarium Duchownego. Będzie to także okazja do modlitwy z Przełożonymi Seminarium o powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej Archidiecezji.

3. Parafialne rekolekcje Wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 18 marca. Nauki będzie głosił O. Fidelis Maciołek od OO. Bernardynów – Misjonarz Miłosierdzia.

4. W tym roku w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie msza św. pod przewodnictwem Biskupa, będzie to okazja dla Krakowian do przeżywania Wielkiego Postu. W naszym Kościele też będzie taka stacja, ale dopiero w sobotę przed niedziela Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

5. Szczególnie w Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba, ale lepiej, gdy wspieramy; Instytucje, Caritas czy Klasztory, które udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo dobra… Pragniemy zaproponować formę pomocy biednym i bezdomnym: Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które często przeznaczają na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na ciepły posiłek, pierwsze i drugie 8.00 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii. I to jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni przynajmniej nie chodzą głodni. Dając im pieniądze, więcej im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce… Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna w naszym Kościele spotyka się z wielkim zrozumieniem. Tak było w ostatnią niedzielę – Akcja Humanitarna zbierała ofiary, czy w Środę Popielcową, jako nasza jałmużna postna na pomoc dla potrzebujących parafian… Jeśli są to celowe, charytatywne zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaufanie i zrozumienie.

6. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszy św. w niedziele.

7. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski….. Szczęść Boże.

8. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.