Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca marca, po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15,00, tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia i później Msza św.

2. Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, dzisiaj na godz.16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice jest w każdy piątek o godz. 18.00.

3. Dzisiaj jest Liturgiczne Święto ku czci św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Szczególnie pozdrawiamy Ks. Kazimierza Lenarta naszego rodaka. Życzymy Mu zdrowia, wszelkich potrzebnych łask i opieki Św. Patrona. Dziękujemy ks. Kazimierzowi za pomoc w pracy duszpasterskiej w naszym Kościele.

4. U OO. Reformatów na ul. Reformackiej, jutro o godz. 16.00 będzie Msza św. Odpustowa ku czci św. Kazimierza.

5. U Pań z Zespołu Charytatywnego, za tydzień, będą do nabycia Baranki Wielkanocne w ramach akcji Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

6. Na kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa….. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.