Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W naszej Bazylice, do najbliższej środy, będziemy więcej się modlić i słuchać Słowa Bożego. Rekolekcje poprowadzi O. Fidelis Maciołek od OO. Bernardynów, obecnie Ojciec pracuje w Tarnowie… Długie lata był i Ekonomem w Krakowskiej Prowincji Bernardynów i Gwardianem na ul. Bernardyńskiej w Krakowie. Jest Misjonarzem Bożego Miłosierdzia…. Bardzo dziękujemy O. Fidelisowi za podjęty trud rekolekcji, a w modlitwie będziemy prosić o dary Ducha św. i Boże Błogosławieństwo. Program rekolekcji jest przy wejściu do Bazyliki, jest też na stronie internetowej naszej parafii. Każdego dnia rano o godz. 9.00 Msza św. i nauka rekolekcyjna oraz wieczorem o godz. 18.30 Msza św. z nauka rekolekcyjną. O godz. 18.00 będzie różaniec w intencji rodzin naszej parafii. Prosimy, aby ten Różaniec prowadzili przedstawiciele Żywego Różańca naszej parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy chorych starszych i samotnych. W czasie mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Po mszy św. zaprosimy chorych i starszych na plebanię, na ciepłą herbatę.

2. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o g. 15.00, później Msza św. i ok g. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem. Serdecznie zapraszamy na to piękne pasyjne Nabożeństwo w dzień naszych rekolekcji.

3. Jutro - liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Jest to dzień imienin Ks. Prof. Józefa Wołczańskiego, który mieszka przy naszej parafii i pomaga w naszym Kościele. Życzymy ks. Profesorowi opieki św. Józefa i Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i naukowym. Szczęść Boże.

4. W piątek Droga Krzyżowa w naszej Bazylice o godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę, będziemy odwiedzać chorych w domu z sakramentami św. Bardzo prosimy zgłaszać adresy wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła z racji choroby, czy wieku. Zadbajmy, aby w okresie Wielkiego Postu nasi parafianie, chorzy i samotni mogli skorzystać z sakramentów świętych. Bardzo o to prosimy.

6. Także w sobotę 24 marca o godz. 18.30 w ramach Kościołów Stacyjnych Krakowa, będzie w naszej Bazylice Msza św., którą odprawi Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski. Wcześniej od godz. 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Głównym Ołtarzu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy parafian, Siostry Zakonne i mieszkańców Krakowa, tym bardziej, że jest to ostanie nabożeństwo w Kościele Stacyjnym, które w tym roku odbywały się kolejno w 30 kościołach Krakowa w dni powszednie Wielkiego Postu. W naszej Bazylice w sobotę od 17.30 będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

7. Panie z Zespołu Charytatywnego i zbierają dzisiaj ofiary do puszek – Dar Serca na świąteczną pomoc dla potrzebujących parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać…

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświecenie palm po każdej Mszy św.
A uroczyste poświęcenie i procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 12.15.

9. Dzieci i młodzież ze świetlicy prowadzonej przez Siostry Miłosierdzia z ul Warszawskiej 11, organizują kiermasz świąteczny z pamiątkami i z palmami, które w ramach zajęć na świetlicy sami przygotowali. Serdecznie wszystkim polecamy, przed każdą Mszą św. będzie można je nabywać. Zebrane ofiary dzieci przeznaczają na wspólny wyjazd w czasie wakacji.

10. Policja zwróciła się z prośba, aby ostrzec osoby starsze i samotne przed oszustami, którzy telefonicznie podają się za krewnych znajomych, czy policjantów, aby im łatwo nie wierzyć…. Specjalne ulotki na ten temat są do zabrania w tyle kościoła.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli.
A na czas rekolekcji życzymy Bożego błogosławieństwa. Niech Duch św. umacnia naszą wiarę … Szczęść Boże

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.