Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 15.15 Nabożeństwo Różańcowe.

Dziś w całej Polsce jest obchodzony XII Dzień Papieski. Przed kościołami są zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a biednej młodzieży w naszej ojczyźnie – jest to żywy pomnik bł. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i modlitewnie to niezwykłe dzieło.

 

2. W czwartek 11 października Ojciec św. Benedykt XVI  otworzył Rok Wiary z okazji 50 rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II  i 20 rocznicy ogłoszenia Katechizmu Katolickiego.  W naszej parafii w Roku Wiary w każda niedzielę na Mszy św. o godz. 18.30 Ks. dr Marek Leśniak, profesor na Uniwersytecie Papieskim będzie  głosił kazania katechizmowe. W każdą środę Ks. dr Krzysztof Wilk na Nowennie o 18.30 będzie podejmował krótką refleksję na temat wiary. Będziemy się też modlić o  umocnienie wiary w naszych rodzinach. W tyle kościoła są do zabrania karteczki z modlitwą na Rok Wiary.

 

3. W Ramach Nowej Ewangelizacji Ks. Bp Grzegorz Ryś zaprasza nas wszystkich na spotkania Ewangelizacyjne  w najbliższy piątek i  sobotę na stadion  Cracovii, a w niedzielę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Dokładne informacje  na ulotkach i  plakatach.

 

4.    W tym tygodniu wspominamy:

-    w poniedziałek św. Teresy od Jezusa - dziewicy i doktora Kościoła

- we wtorek św. Jadwigi śląskiej. W tym dniu wypada 34 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji jutro w poniedziałek o godz. 10.00 będzie Msza św. z udziałem Młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. Będziemy dziękować za dar błogosławionego Jana Pawła II i prosić o rychłą kanonizacje naszego rodaka.

- w środę  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

- w czwartek liturgiczne święto  św. Łukasza Ewangelisty.

 W sobotę Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

 

5.  Przypominamy, że rozpoczęło się przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas I i II mają spotkania jeden raz w miesiącu Klasa I w trzecia środę miesiąca, Klasa II w druga środę w  miesiąca o godz. 18.00. Dla uczniów kl. III gimnazjum spotkania są w dwóch grupach w poniedziałek albo we wtorek o godz.  19.15 w domu katechetycznym.

 

6.      Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa...zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach, a do kościoła, w ciągu tygodnia, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na godz. 18.00

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.