Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Duszpasterze parafii św. Floriana dołączają się do słów życzeń Ks. Arcybiskupa Metropolity. W naszych rodzinach Święta Wielkanocne przeżywajmy atmosferze miłości i życzliwości. Wszystkim naszym Gościom i Parafianom, szczególnie chorym i samotnym życzymy Radosnych i Spokojnych Świąt…. Wesołego Alleluja…. Szczęść Boże.

2. Dziękujemy za liczne życzenia przekazywane osobiście kapłanom już w Wielki Czwartek i z okazji Świąt - „Bóg zapłać”. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii, także za „Dar serca” złożony dla chorych, ubogich i seniorów z okazji świąt, dzieci ze świetlicy dziękują za ofiary złożone w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty dla przyozdobienia Bożego Grobu i świątyni.

3. Dziękujemy wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania: asystom, dzieciom, ministrantom. Szczególną wdzięczność wyrażamy Siostrze Zakrystiance, za piękne dekoracje ciemnicy, grobu i naszej świątyni. P. Kościelnemu i Paniom sprzątającym za prace związane z przygotowaniem kościoła. P. Organiście za troskę o śpiewy w czasie liturgii wielkotygodniowej. Dziękujemy i Bóg zapłać pełniącym wartę przy Bożym Grobie: Krakowskim Strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Kolejarzom z Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Dziękujemy Wiernym, Księżom…i Siostrom Zakonnym za udział w Wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej, a także Policji za to, że zadbała o nasze bezpieczeństwo na ulicach.

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ofiary na tacę, w dniu jutrzejszym, tradycyjnie są przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. Nowennę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 15.00, a w ciągu tygodnia, do soboty po wieczornej Mszy św. Serdeczne zapraszamy. Przez cały tydzień Uroczysta oktawa Wielkiej Nocy.

6. W tym tygodniu wypada Pierwszy Piątek miesiąca kwietnia. Nabożeństwo do Najśw, Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o 17.30. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W Pierwszą Sobotę, zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepakulanemu Sercu N.M.P. po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich, którzy modlą się o dar potomstwa w swojej rodzinie.

8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Duszpasterze z Łagiewnik, z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zapraszają na nabożeństwa. Msze w tym dniu od 6.00 rano, a Uroczyste Msze św. o 10.00. O Godz. 15,00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dokładne informacje na stronie internetowej.

9. Niechaj Chrystus Zmartwychwstały nam wszystkim błogosławi.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.