Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca Maja. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i ok. 16.00 nabożeństwo majowe z nowenną do św. Stanisława. Po nabożeństwie zmianka tajemnic Żywego Różańca. W tygodniu, majówka każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

2. We wtorek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona Polski i naszej Archidiecezji. W tym dniu nasza parafia została zaproszona do Katedry Wawelskiej do udziału w nabożeństwie Nowenny do św. Stanisława. Zachęcamy i prosimy, aby parafianie udali się do Katedry w najbliższy wtorek na godz. 17.30 na Nowennę.

3. We wtorek Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz obchodzi imieniny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów. Pamiętajmy w modlitwach o naszych solenizantach.

4. W najbliższy piątek na wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice Ks. Bp Jan Szkodoń udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży Gimnazjum, która przy naszej parafii przygotowywała się do tego sakramentu. Zapraszamy na tę Mszę św. do wspólnej modlitwy, Rodziców i rodziny bierzmowanych… Z uwagi na bierzmowanie nabożeństwo majowe w piątek będzie o godz. 18.00.

5. Za tydzień w niedzielę 13 maja. Wieczorem będzie pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Różaniec, a później Msza św. z okolicznościowym kazaniem i procesją z Figurka Matki Bożej Fatimskiej. Na procesje przynosimy świece z lampionami. Zapraszamy parafian i wszystkich czcicieli Matki Bożej z Fatimy.

6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w najbliższa sobotę po wieczornej Mszy św. ok. 19.30.. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.