Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo majowe. Majówki będą jeszcze do czwartku… Od piątku będą nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa.

2. W Boże Ciało wielu z nas będzie na procesji Centralnej w Rynku Głównym, dlatego w naszym kościele nie będzie już procesji po południu jak w poprzednich latach, ale przenosimy Uroczystą procesje z okazji Bożego Ciała na niedzielę 3 czerwca. Tak więc za tydzień zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. o godz. 11.00. Tej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył Ks. Ryszard Pałka, który świętuje Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Ks. Ryszard przez kilka lat był wikariuszem w naszym parafii. Po Mszy św. tradycyjnie będzie procesja do czterech ołtarzy z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, jak w poprzednich latach: ul. św. Filipa, ul. Krótką, Krzywą, przez Rynek Kleparski, ul Paderewskiego, pl. Matejki i ul. Kurniki i na plac kościelny. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian: Zgromadzenia Zakonne, Strażaków, Kolejarzy i tych, którzy związani są z naszą bazyliką. Zapraszamy asysty do niesienia feretronów, sztandarów, zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów… Siostry z Domów Zakonnych prosimy o przygotowanie Ołtarzy. Pamiętajmy, że udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

3. W czwartek w Boże Ciało Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. W oktawie Bożego Ciała w ciągu tygodnia po wieczornej Mszy św. każdego dnia, od piątku, będzie procesją wokół Kościoła. Zapraszamy asysty, ministrantów i dzieci.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi rano podczas Mszy świętych do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. O godz. 17.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. O 18.30 wieczorna Msza św. i pierwsze nabożeństwo czerwcowe podczas procesji..

5. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. W sobotę, Księża odwiedzą chorych w domu. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Bożych do dawania świadectwa wiary w tych najbliższych dniach…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.