Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzie, Msza św. o 15.15 i później nabożeństwo Różańcowe. W dni powszednie różaniec jest o godz. 18.00.

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Wspieramy wszystkich misjonarzy i misjonarki naszą modlitwą, a także ofiarami . W intencji Misji w naszej bazylice będziemy się modlić podczas wieczornej mszy św. i na różańcu. W przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia misyjnego Misjonarze Oblaci głosić będą kazania i rozprowadzać będą Kalendarze Misyjne na 2013 rok.

 

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy w poniedziałek liturgiczne wspomnienie Bł. Jana Pawła II. Serdecznie zachęcamy w dniu jutrzejszym do liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym i wieczornej Mszy św. dziękując za dar Błogosławionego Jana Pawła II będziemy się modlić o jego rychłą kanonizację.

 

4. Dzisiaj w naszej Archidiecezji na prośbę Ks. Kardynała są zbierane ofiary do puszek na budowę Centrum Jana Pawła II „ Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. Każda ofiara to nasz wkład w powstające w Krakowie miejsce kultu i modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionego Jan Pawła.

5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji porządkujemy groby naszych bliskich zmarłych. Ofiarujemy także za nich modlitwę. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w nawie bazyliki.

 

6. Wszystkim obecnym dzisiaj w naszej bazylice życzymy obfitości Bożych łask, Parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.