Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. Mszy św. będzie przewodniczył i procesje poprowadzi Ks. Kan. Ryszard Pałka proboszcz z Paczółkowic. W naszej Parafii był wikariuszem przez 13 lat.
W tym roku ks. Ryszard świętuje Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Z tej racji dziękując za kapłańska prace w parafii, życzymy ks. Ryszardowi zdrowia, dalszych awansów i darów Bożych na dalsze lata życia kapłańskiego.

2. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z małymi dziećmi…

3. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe, po zakończeniu zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
- we wtorek św. Bonifacego biskupa i męczennika
- w czwartek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka męczenników franciszkańskich
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości w tym tygodniu nie obowiązuje post piątkowy.
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

5. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Oktawa Bożego Ciała niech będzie okazją do uwielbienia Pana Jezusa w tajemnicy Eucharystii i pogłębienia naszej wiary. Wszystkim życzymy Szczęść Boże…
Teraz po Mszy św., jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, krótka adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Losowe cytaty

Boże. Użycz mi pogody ducha, ażebym godził się z tym czego zmienić nie mogę. Odwagi, abym zmieniał to co zmienić jestem w stanie i mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.