Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W naszej parafii, z racji przeżywanej w czwartek Uroczystości Bożego Ciała, dzisiaj o godz. 11.00 Uroczysta Suma, a później procesja Eucharystyczna ulicami parafii do czterech ołtarzy. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału. Niech to będzie okazja do uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wyznania naszej wiary. Mszy św. będzie przewodniczył i procesje poprowadzi Ks. Kan. Ryszard Pałka proboszcz z Paczółkowic. W naszej Parafii był wikariuszem przez 13 lat.
W tym roku ks. Ryszard świętuje Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Z tej racji dziękując za kapłańska prace w parafii, życzymy ks. Ryszardowi zdrowia, dalszych awansów i darów Bożych na dalsze lata życia kapłańskiego.

2. W ciągu tygodnia, Oktawa Bożego Ciała do czwartku. Każdego dnia po wieczornej Mszy św. procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek uroczysta Msza św. z procesją. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału rodziców z małymi dziećmi…

3. Dzisiaj jak zwykle Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe, po zakończeniu zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
- we wtorek św. Bonifacego biskupa i męczennika
- w czwartek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka męczenników franciszkańskich
- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tej uroczystości w tym tygodniu nie obowiązuje post piątkowy.
- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

5. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Oktawa Bożego Ciała niech będzie okazją do uwielbienia Pana Jezusa w tajemnicy Eucharystii i pogłębienia naszej wiary. Wszystkim życzymy Szczęść Boże…
Teraz po Mszy św., jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, krótka adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.